I-V: 7:00 - 20:00
DUK
Pagrindinis » DUK

1.  Kaip galima užsiregistruoti vizitui pas gydytojus? 

Registruotis pas gydytojus galite:

Registruojantis per IPR IS, Jūs galite nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją.

2. Kaip atšaukti paskirtą vizitą pas gydytoją?

Jeigu Jums reikia atšaukti paskirtą vizitą pas gydytoją, tai padaryti galite:

 • pranešdami bendruoju telefonu +370 37 281350
 • internetu užpildžius atšaukimo formą https://kaunopoliklinika.lt/atsaukimas/
 • internetu kaunopoliklinika.lt, paspaudus „REGISTRACIJA INTERNETU“, tada „REGISTRUOTIS“ (prisijunkite per e. valdžios vartus arba įveskite el. pašto adresą ir slaptažodį), tada – „VIZITAI“ ir prie norimo atšaukti vizito spauskite „Atšaukti registraciją“. Video kaip tai padaryti: https://youtu.be/haoocNxZKZA

 

3. Ar būtina išankstinė registracija dėl kompensuojamųjų vaistų išrašymo / pratęsimo?

Siekdami sklandesnio darbo, primename, kad:

 • dėl kompensuojamųjų vaistų išrašymo pirmiausiai turite kreiptis į savo šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Išankstinė registracija yra būtina.
 • dėl kompensuojamųjų vaistų išrašymo, kuriuos vartojate nuolat – nereikia kreiptis pas šeimos gydytoją ar atvykti į polikliniką, galite registruotis nuotolinei slaugytojo sveikatos priežiūros paslaugai. Rekomenduojame registruotis iš anksto, nelaukiant kol vaistai pasibaigs.

Registruotis galite:

4. Kaip internetu pradėti registraciją vizitui pas gydytoją?

 

5. Kaip internetu registruotis vizitui pas gydytoją pagal poliklinikos padalinį?

 

6. Kaip atšaukti registraciją pas gydytoją internetu?

1. Kaip prisirašyti prie Kauno miesto poliklinikos?

Prisirašyti prie Kauno miesto poliklinikos galite internetu arba atvykus į pasirinktą padalinį.

Prisirašymas internetu:

 • Atidarykite nuorodą https://registracija.kaunopoliklinika.lt/

 • Dešinėje pusėje pasirinkite ir paspauskite „Saugus prisijungimas per e-valdžios vartus“

 • Prisijunkite per savo banką arba per kitą elektroninę atpažinties priemonę

 • Prisijungus viršuje dešiniau rasite skiltį „PRISIRAŠYMAS“, ją paspauskite ir užsipildykite prisirašymo prašymą – pasirinkite padalinį, kuriame norite prisirašyti ir šeimos gydytoją.

Plačiau apie mūsų šeimos gydytojus: https://kaunopoliklinika.lt/pacientams/kaip-prisirasyti-prie-poliklinikos/seimos-gydytojai/

Prisirašymas atvykus į registratūrą:

 • Pasirinkite arčiausiai gyvenamosios vietos esantį arba Jums patogiau pasiekiamą Kauno miesto poliklinikos padalinį (žr. lentelę žemiau).

 • Pasirinkite šeimos gydytoją pas kurį norėtumėte prisirašyti. Plačiau apie Kauno miesto poliklinikos šeimos gydytojus – https://kaunopoliklinika.lt/pacientams/tapkite-musu-pacientu/seimos-gydytojai/

 • Atvykite į registratūrą ir užpildykite prašymą gydytis pasirinktoje pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ir paciento valios pareiškimą.

Dėl prisirašymo kreipkitės:

Padalinys Adresas Kur kreiptis?

Informacija telefonu

Dainavos padalinys Pramonės pr. 31 Registratūra (I a.) (8 37) 403 900
Šilainių padalinys Baltų pr. 7 Registratūra (I a.) (8 37) 403 900
Kalniečių padalinys Savanorių pr. 369 Registratūra (I a.) (8 37) 403 900
Centro padalinys A.Mickevičiaus g. 4 Registratūra (II a.) (8 37) 403 900
Šančių padalinys A.Juozapavičiaus pr. 72 Registratūra (I a.) (8 37) 403 900
Petrašiūnų poskyris T.Masiulio g. 8 Registratūra (8 37) 403 900
Aleksoto poskyris Veiverių g. 45 Registratūra (II a.) (8 37) 403 900
Romainių poskyris Chodkevičių g. 4 Registratūra (8 37) 403 900
Donelaičio poskyris K.Donelaičio g. 70-1 Registratūra (8 37) 403 900
Medvėgalio poskyris Medvėgalio g. 21-1 Registratūra (8 37) 403 900
Nepriklausomybės poskyris Nepriklausomybės a. 10 Registratūra (I a.) (8 37) 403 900
Panemunės poskyris Kampiškių g. 3 Registratūra (8 37) 403 900
Rokų poskyris Borutos g. 16 Registratūra (8 37) 403 900

 

Prisirašant reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
 • Europos Sąjungos piliečiams – Europos sveikatos draudimo kortelę, E112 pažymą

 

2. Jeigu pacientas neprisirašęs prie Kauno miesto poliklinikos, ar gali poliklinikos Laboratorijoje atlikti laboratorinius tyrimus?

Neprisirašiusiems prie poliklinikos pacientams laboratoriniai tyrimai yra mokami. Atlikti tyrimus galima visuose poliklinikos padaliniuose, tyrimai atliekami ir įvertinami greitai, kokybiškai ir patraukliomis kainomis. Registracija tyrimams nereikalinga.

Plačiau apie Laboratorinius tyrimus: https://kaunopoliklinika.lt/paslaugos/laboratoriniai-tyrimai/

 

3. Jeigu pacientas neprisirašęs prie Kauno miesto poliklinikos, bet iš kitos klinikos šeimos gydytojo turi siuntimą pas gydytoją specialistą, ar gali būti suteiktos nemokamos specialistų konsultacijos?

Kauno miesto poliklinikoje nemokamos gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo siuntimą (iš bet kurios gydymo įstaigos) konsultacijai.

Visą informaciją (gydytojų darbo grafikai, kokios teikiamos nemokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, paslaugų teikimo tvarka ir kt.) visada suteiks medicinos registratorės arba tai galima rasti mūsų internetinėje svetainėje www.kaunopoliklinika.lt

Registruotis pas gydytoją specialistą galite Skambučių centro telefonu +370 37 403900 arba internetu:

 

4. Kokiais atvejais į gydytoją specialistą galima kreiptis be siuntimo?

Pacientai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, į gydytoją specialistą gali kreiptis be šeimos gydytojo siuntimo šiais atvejais:

 • Kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą

 • Jei pas tą patį gyd. specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai (kai gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą ar tyrimą) arba pacientas serga lėtine liga ir jam taikomas ilgalaikis stebėjimas.

Pacientai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir prisirašę prie Kauno miesto poliklinikos, gali be siuntimų registruotis pas gyd. odontologą ir kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

Taip pat, be siuntimo tiek apdraustiems, tiek neapdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams, nemokamai ir neatidėliotinai teikiama būtinoji medicinos pagalba.

 

5. Ar gali pacientas registruotis pas Kauno miesto poliklinikos gydytojus specialistus jei gyvena ne Kauno mieste, bet yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi šeimos gydytojo siuntimą?

Pacientai sveikatos priežiūros paslaugas (išimtis – pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) gali gauti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje sutartį su bet kuria teritorine ligonių kasa.

Kauno miesto poliklinika yra pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, pagal kurią sveikatos priežiūros paslaugas (išimtis – pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) gali teikti visiems šalies gyventojams nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

 

6. Ką turėtų žinoti tėveliai susilaukę naujagimio?

Naujagimio susilaukę tėvai turi jo sveikata pradėti rūpintis vos tik jam gimus. Su naujagimiu parvykus į namus, svarbu nedelsiant pasirinkti gydymo įstaigą ir joje prirašyti naująjį šeimos narį, pasirinkti šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Kviečiame naujagimių tėvelius savo vaikučio sveikatos priežiūros įstaiga pasirinkti VšĮ Kauno miesto polikliniką! Jūs galite rinktis, kuriame Kauno miesto poliklinikos padalinyje (Dainavos, Šilainių, Centro, Kalniečių, Šančių) pageidaujate lankytis (https://kaunopoliklinika.lt/struktura-ir-kontaktai/). Rekomenduojame pasirinkti arčiausiai gyvenamosios vietos esantį padalinį.

Jeigu savo vaikučio sveikatos priežiūros įstaiga pasirinkote Kauno miesto polikliniką, kur toliau kreiptis, kokia tvarka?

Gimus vaikui, paskambinkite į Kauno miesto poliklinikos pasirinkto padalinio, kuriame nusprendėte lankytis registratūrą (telefonus rasite čia https://kaunopoliklinika.lt/struktura-ir-kontaktai/) ir informuokite, kad reikalinga naujagimio apžiūra.

Per 1-3 darbo dienas nuo Jūsų pranešimo apie išvykimą iš gimdymo skyriaus:

 • susisieks su Jumis šeimos / vaikų ligų gydytojas ar slaugytoja ir sutars dėl vizito
 • gydytojas / slaugytoja patars naujagimio priežiūros, higienos (ypač odos, bambutės), maitinimo krūtimi, mamos mitybos klausimais ir informuos apie prisiregistravimo prie Kauno miesto poliklinikos tvarką.

Tolimesnė vaiko apžiūra (1-2 kartus per mėnesį) atliekama poliklinikoje:

 • Gydytojas įvertina naujagimio sveikatos būklę
 • Slaugytoja įvertina naujagimio priežiūros kokybę, informuoja apie imunoprofilaktiką, skiepų kalendorių, tolesnių apsilankymų tvarką ir laiką

Kokius reikia turėti dokumentus pirmą kartą atvykstant su naujagimiu (iki vaikui sukaks 1 mėn.) į polikliniką?

 • Vaiko gimimo liudijimą
 • Vieno iš tėvų asmens dokumentą
 • Registratūroje užpildykite prašymą gydytis Kauno miesto poliklinikoje

Svarbu žinoti, kad:

 • Vaikus iki 18 m. valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už naujagimiui suteiktas paslaugas gydymo įstaigoje mokėti nereikia, už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 • Už tyrimus, kurių atlikimas nėra apmokamas PSDF lėšomis, bet naujagimio tėvai jų pageidauja, reikia susimokėti patiems.

1. Kaip galiu pamatyti savo laboratorinių tyrimų atsakymus?

Suprantame, kaip svarbu aktualią informaciją pasiekti greitai ir paprastai, todėl atsakymą į šį klausimą pateikiame video formatu – https://youtu.be/CGI_Zw9RW6Y

Taip bus lengviau tuos pačius žingsnius atlikti savo kompiuteriu ar telefonu ir pasiekti atliktų tyrimų rezultatus.

 

2. Kokios ambulatorinės chirurgijos paslaugos teikiamos poliklinikoje?

Poliklinikoje teikiamos šios ambulatorinės chirurgijos paslaugos:

 • Gerybinių odos ir poodžio navikų (lipomų, fibromų, ateromų) šalinimo operacijos ir histologinis ištyrimas
 • Odos darinių (kandilomų, papilomų) pašalinimas;
 • Cistų atvėrimas, pašalinimas;
 • Įaugusių, grybelinių ligų pažeistų nagų dalinis (ar visiškas) pašalinimas;
 • Pūlinių atvėrimas, drenavimas, susiuvimas;
 • Svetimkūnių šalinimas;
 • Negyvybingų audinių šalinimas;
 • Nudegimų ir nušalimų padarinių gydymas.
 • Ilgai negyjančių žaizdų, opų gydymas ir priežiūra.

Ambulatorinės chirurgijos paslaugos teikiamos tik turint gydytojo siuntimą.

Pacientui nereikalingas papildomas ištyrimas, pasiruošimas, nereikia atlikti kraujo tyrimų prieš operacijas. Taikoma vietinė nejautra. Atlikus intervenciją, pacientas išleidžiamas į namus, užtikrinama gydymo ir priežiūros kontrolė bei jos tęstinumas.

 

3. Kodėl vaikučiams rekomenduojama imti veninį kraują iš venos, o ne kapiliarinį iš piršto?

 • Imant kapiliarinį (iš piršto) kraują yra didesnė krešulių tikimybė, o tai lemia klaidingus tyrimo rezultatus.
 • Kraujas, imamas iš piršto, yra praskiedžiamas audinių skysčiu, kuris taip pat gali lemti tam tikrų kraujo rodiklių netikslumus.
 • Dėl mechaninio audinių maigymo galima leukocitozė – klaidingas baltųjų kraujo kūnelių koncentracijos padidėjimas ir hemolizė – ląstelių suirimas.
 • Piršto pagalvėlėje yra išsidėstę labai daug nervinių receptorių, todėl procedūra gali būti skausmingesnė.
 • Kraujo paėmimo procedūra iš venos yra greitesnė, nes naudojami specialūs vakuuminiai mėgintuvėliai ir todėl mažiau skausminga.
 • Veninis kraujas imamas tiesiai iš venos, todėl išvengiama kraujo praskiedimo audinių skysčiu.
 • Veninio kraujo rodiklių rezultatai yra tikslesni, nes mažesnė mechaninės ląstelių pažaidos tikimybė.

 

4. Kuo skiriasi kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimai?

Skirtingai nei kompiuterinis tomografas (KT), magnetinio rezonanso tomografas (MRT) neskleidžia jonizuojančios spinduliuotės, žmogus negauna radiacijos – apskritai, šis tyrimas nesukelia jokio šalutinio poveikio. Taip yra dėl to, kad MRT veikimas paremtas visiškai kitais fizikiniais dėsniais.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad ne patys pacientai renkasi, kurį tyrimą – magnetinio rezonanso ar kompiuterinę tomografiją – jiems reikia atlikti. Tai sprendžia gydytojai. Tuo labiau, kad skirtingais įrenginiais atliekamų tyrimų tikslingumas taip pat skiriasi.

Kompiuterinis tomografas skirtas ūmiai patologijai nustatyti, jis geriau diagnozuoja kaulų patologiją, trauminius pakitimus. Juo ištiriama greičiau. O magnetinis rezonansas žymiai labiau tinka galvos smegenims, be to, visos sąnarių ir raumenų sistemos ligos yra geriau diagnozuojamos MRT.

Tyrimai atliekami nemokamai apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, turint gydytojo specialisto siuntimą.

Kauno miesto poliklinikoje tyrimai atliekami:

MRT tyrimas – Šilainių padalinyje (Baltų pr. 7, Kaunas)
KT tyrimas – Dainavos padalinyje (Pramonės pr. 31, Kaunas)

Plačiau apie MRT tyrimą: https://kaunopoliklinika.lt/…/magnetinis-rezonansas/

Plačiau apie KT tyrimą: https://kaunopoliklinika.lt/…/kompiuterine-tomografija/

 

5. Kokiais atvejais priklauso ambulatorinės slaugos paslaugos namuose ir kur reikia kreiptis dėl šių paslaugų?

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) – licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

ASPN gavėjai:

 • asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną (nustato paciento šeimos gydytojo komanda) yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis;
  iki 52 apsilankymų per metus (15-29 balai)
 • iki 156 apsilankymų per metus (30-44 balai)
 • iki 260 apsilankymų per metus (45 ir daugiau balų)
 • asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

SVARBU!

Pacientams, kuriems atlikta tracheostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų ir pacientams, kuriems būtina dirbtinė plaučių ventiliacija, ASPN teikiama tik turint juos stacionare gydžiusio gydytojo siuntimą, kuriame nurodyta, kad paciento artimieji stacionaro gydytojo yra apmokyti prižiūrėti pacientą. Paciento artimieji raštu patvirtina, kad paciento priežiūra bus užtikrinama visą parą ir yra informuoti apie riziką, galinčią kilti tokį pacientą slaugant namuose.

ASPN komandą sudaro:

SLAUGYTOJAS
Veninio kraujo ėmimo procedūra, elektrokardiogramos užrašymas, žaizdų perrišimai, dirbtinių angų ir drenų priežiūra, kateterio naudojimas ir priežiūra, medikamentų administravimas ir t.t.

SLAUGYTOJO PADĖJĖJAS
Asmens higienos paslaugos, pagalba prausiant ar maitinant pacientą, artimųjų mokymas ir t.t.

KINEZITERAPEUTAS
Nustato, gydo ir/ar kompensuoja judesių sutrikimą ir didina fizinį bei funkcinį pajėgumą. Padeda išvengti ligų, simptomų, pažeidimų progresavimo, funkcijos ribotumo ir neįgalumo, kurį gali sukelti ligos, sutrikimai, būklės ar su(pa)žeidimai.

ASPN paslaugos turi būti suteiktos ne vėliau kaip:

 • per 1–5 darbo dienas – slaugytojo pirmasis apsilankymas;
 • per 24 valandas – skubių paskyrimų įvykdymas;
 • per 1-5 darbo dienas – planinių paskyrimų įvykdymas.

Pacientui siuntimą gauti ASPN, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, išduoda šeimos gydytojas.

Dėl socialinių paslaugų (namų tvarkymo, maisto pirkimo bei gaminimo ir t.t) reikia kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją.

Paslaugų teikimas vertinamas individualiai ir teikiamas pagal realų poreikį!

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis darbo dienomis tel. +370 37 541366; +370 37 401421