I-V: 7:00 - 20:00

2024-05-10

Kodėl verta būti fiziškai aktyviu?

Gegužęs 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Reguliarus fizinis aktyvumas yra neatsiejama sveikos gyvensenos dalis, tai vienas efektyviausių būdų puoselėti fizinę ir psichinę sveikatą.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja suaugusiesiems, nuo 18-64 metų, bent 150-300 min. vidutinio intensyvumo arba bent 75–150 min. didelio intensyvumo aerobinės fizinės veiklos per savaitę. Be to, patartina bent 2 kartus per savaitę įtraukti jėgos pratimus, o bet kokia fizinė veikla turėtų trukti ne trumpiau kaip 10 min.

Dainavos padalinio šeimos gydytoja Evelina Stankevičiūtė pastebi, kad šiuolaikinis gyvenimo būdas ne visada suteikia galimybę daug judėti ir kviečia keisti įpročius, atrasti fizinę veiklą, kuri patinka ir stengtis kuo daugiau judėti.

„Bet koks judėjimas yra geriau nei joks! Todėl kitą kartą pagalvokime, ar tikrai į trečią aukštą negalime užlipti laiptais, vietoj to, kad kiltume liftu? Galbūt po darbo galėtume grįžti namo pėsčiomis, o po vakarienės pakviesti draugą / kolegą / kaimyną ramiam pasivaikščiojimui parke? Netruksite pastebėti, kad pagerėjo ne tik bendra jūsų savijauta, bet ir miego kokybė, nuotaika ir atmintis. Fizinis aktyvumas suteikia galimybę turėti sveiką kūną“, – primena šeimos gydytoja E.Stankevičiūtė.

Teikite pirmenybę judėjimui! Mes galime padėti išsaugoti sveikatą. Kviečiame tapti šeimos gydytojos Evelinos Stankevičiūtės pacientais! Tai padaryti galite:

Primename, kad Kauno miesto poliklinika rūpinasi bendruomenės gera savijauta ir norėdama paskatinti miestiečius gyventi sveikiau ir ugdyti reguliaraus fizinio aktyvumo įprotį, paskelbė ėjimo iššūkį „Gyvenkime sveikiau“.

Iššūkis vyksta: 2024 m. gegužės 4 – 31 d. imtinai.

Kiekvienos savaitės prizai:

Visą savaitę kiekvieną dieną nueikite po 10.000 žingsnių ir laimėkite vieną iš savaitės prizų:

  • 3 dovanų kuponai po 100 EUR vertės Kauno miesto poliklinikos sveikatos priežiūros paslaugoms
  • 3 mėn. narystė sporto klube GYM+

Susipažinkite su iššūkio taisyklėmis: https://kaunopoliklinika.lt/sveikos-gyvensenos-issukis/

Prisijungti prie iššūkio galite čia https://walk15.app/challenge/12265

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!