I-V: 7:00 - 20:00

2024-02-28

Kodėl labai svarbu apsilankyti pas vaikų neurologą ankstyvoje vaikystėje?

Kokias paslaugas teikia vaikų neurologas?

Kauno miesto poliklinikos visuose padaliniuose dirbantys gydytojai vaikų neurologai konsultuoja vaikus nuo gimimo iki 18 m. amžiaus dėl centrinės ir periferinės nervų sistemos patologijos, kuri gali būti įgimta, įgyta. Todėl labai svarbu per pirmus vaiko gyvenimo metus apsilankyti pas vaikų neurologą, kuris:

 • vertina neurologinę būklę,
 • kūdikio raidą,
 • galimą riziką nervų ligoms,
 • skiria laiku ištyrimą, specialistų konsultacijas, ankstyvą reabilitaciją,
 • seka vaiko tolesnį vystymąsi, padeda paruošti vėlesniam augimo etapui, ugdymo procesui,
 • konsultuoja tėvus ir padeda surasti atsakymus į visus, problemas keliančius klausimus.

Kokiais atvejais tėvams reiktų kreiptis į vaikų neurologą?

Kiekvienas vaiko raidos etapas turi savų iššūkių. Ankstyvoje vaikystėje, pirmais – trečiais amžiaus metais dažnai tėvai nerimauja, kada vaikas turi pradėti tarti pirmus žodžius, susivokti savo kasdieninėje aplinkoje, adaptuotis lopšelyje ar darželyje, įgyti elementarius savarankiškumo įgūdžius ir tėvai ieškodami atsakymo tarpe tėvų, turinčių panašaus amžiaus vaikus, ne visada  randa aiškumą. Kylančius klausimus gali padėti išspręsti vaikų neurologas, kuris įvertins, ar tai tik vaiko amžių atitinkantys raidos ypatumai, ar reiktų susirūpinti dėl  galimos patologijos.

„Nervų sistema sąveikauja su kitomis organų sistemomis, todėl vaikų neurologas bendradarbiauja su kitų specializacijų vaikų ligų gydytojais. Taip pavyksta laiku išaiškinti ne tik neurologinę patologiją, bet ir kitas ligas, kylančias dėl medžiagų apykaitos, endokrininės, širdies kraujagyslių, virškinimo ar kitų organų veiklos sutrikimų“, – sako Dainavos padalinio gyd. vaikų neurologė Audronė Drulytė ir kviečia nedelsti.

Vaikų, kaip ir suaugusių amžiuje, pastebimi dažni nusiskundimai:

 • galvos skausmais, svaigimu
 • miego sutrikimu
 • nuovargiu
 • dideliu nervingumu
 • psichoemociniu nepastovumu

Dainavos padalinio gyd. vaikų neurologė Audronė Drulytė sako, kad augančiam vaikui reikia daug priežiūros, negalima laukti, kol savaime praeis esamas negalavimas, būtina konsultuotis su vaikų neurologu ir aiškintis šių negalavimų priežastį. Vaikai, sergantys cerebriniu paralyžiumi, epilepsija, hidrocefalija, psichikos, genetinėmis ligomis, po galvos ar periferinės nervų sistemos traumų, neuroinfekcijų turi būti sekami vaikų neurologo, bent 1-2 kartus metuose apsilankant pas specialistą.

Kylančius klausimus Jums gali padėti išspręsti Kauno miesto poliklinikos vaikų neurologai. Patekti pas juos nėra sudėtinga, pacientai gali greitai gauti reikalingą konsultaciją, nes čia veikia vieninga registracijos sistema, registruotis konsultacijai pacientai gali nesvarbu kokiame padalinyje yra prisirašę, taip pat gali kreiptis ir kiti Kauno miesto gyventojai ar atvykusieji iš kitų Lietuvos vietų.

Kviečiame registruotis vizitui jau dabar:

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!