I-V: 7:00 - 20:00
Klausk gydytojo

2023-06-19

Gydytojo komentaras: „Du kosti, trečias krenta“

Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio gyd. pulmonologė Daiva Jurelevičienė su portalo lsveikata.lt skaitytojais dalijasi įžvalgomis apie tai, kokios grėsmės mus supa šiltuoju metų laiku ir kaip nuo jų apsisaugoti?

„Visa, ką mes įpratę vadinti peršalimu, paprastai yra virusinė infekcija. Ji gali komplikuotis į bakterinę infekciją. Todėl svarbus imunitetas, geriausiai suformuotas paties žmogaus per teigiamus sveikatai įpročius. Atsiradus simptomams, tikslinga laikytis režimo: šilti skysčiai, poilsis, ramybė. Jei per 3 dienas efekto nėra, privalu kreiptis į gydytoją. Taip pat jokiu būdu nedera, jaučiant simptomus, eiti į darbą, kontaktuoti su sveikaisiais“, – komentuoja gyd. pulmonologė.

Pasak D.Jurelevičienės, kartais peršalimą primenantys simptomai gali liudyti ir apie rimtesnius negalavimus. Staigus karščiavimas, stiprus skausmas krūtinės srityje, kosulys, dusulys gali būti pneumokokinės infekcijos ženklai. Pajutus minėtus simptomus laukti, kol pagerės, nedera, reikia suskubti kreiptis į gydytojus, kadangi pneumokokinė infekcija turi tendenciją greitai konvertuotis į komplikacijas ar sudėtingesnes ligas. Plaučių uždegimas, meningitas, angina, endokarditas (vidiniame širdies sluoksnyje (endokarde) arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga) – tokios pasekmės laukia negydant pneumokokinės infekcijos.

Plačiau: https://lsveikata.lt/lsveikata-lt-skaitomiausi/du-kosti-trecias-krenta-15846

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!