I-V: 7:00 - 20:00
INSTAGRAMUI

2023-06-06

Nebeliko laukiančiųjų eilių nemokamam dantų protezavimui!

Žmogui dantų netekimas tampa nemenku iššūkiu kasdieninėje veikloje – susiduriama su sunkumais kramtant, kalbant ar, tiesiog, – norint  drąsiai išreikšti savo emocijas ir nusišypsoti. Tačiau visa tai galima atkurti, pasitelkiant dantų protezavimo paslaugas. Būtent šios paslaugos gali būti kompensuojamos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, t. y., asmenims suteikiamos nemokamai ir be jokių eilių.

Kas turi teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas?

Senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys bei asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.

Svarbu! Senatvės pensijos amžius ar nustatytas nedarbingumo lygis – kriterijai, patys savaime dar nelemiantys kompensacijos dantų protezavimo paslaugoms suteikimo.

Būtinosios sąlygos kompensacijai dantų protezavimo paslaugoms gauti

Senatvės pensijos amžiaus sulaukęs, nedarbingu ar iš dalies darbingu pripažintas asmuo teisę į kompensuojamą dantų protezavimą įgyja, jeigu atitinka sąlygas:

  1. Yra praėję 3 metai po paskutinių dantų protezavimo paslaugų, kompensuotų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, pacientui suteikimo;
  1. Paciento burna yra paruošta protezavimui – atliktos visos reikiamos dantų gydymo procedūros. Esant sugedusių dantų ar šalintinų dantų šaknų, kompensacijos suteikimas atidedamas iki kol dantų gydymas bus baigtas;
  1. Dėl paciento dantų, dantų lanko ir aplinkinių audinių struktūros pakitimų nebeužtikrinama minimali kramtymo funkcija:
  • įvertinus paciento netektų dantų skaičių ir netektų dantų poziciją viršutiniame ir apatiniame dantų lanke, nustatoma, jog  pacientas turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties;

arba

  • visų paciento turimų dantų nudilimas yra didesnis nei II laipsnio , t.y., siekia daugiau kaip 1/3 danties vainiko.

Kokia kompensacijos dantų protezavimo paslaugoms suteikimo tvarka?

Prie VšĮ Kauno miesto poliklinikos prisirašę gyventojai dėl kompensacijos dantų protezavimo paslaugoms suteikimo turi kreiptis į savo poliklinikos gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas, įvertinęs, jog pacientas atitinka visus nustatytus reikalavimus, paciento duomenis užregistruoja specialioje VLK elektroninėje sistemoje. Tą pačią dieną pacientui suteikiama teisė į kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas – niekur papildomai kreiptis nebereikia.

Primename, kad VšĮ Kauno miesto poliklinika yra sudariusi sutartis su TLK ne tik dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, bet ir dėl kompensuojamo dantų protezavimo teikimo pacientams.

Gausi VšĮ Kauno miesto poliklinikos odontologų komanda pasiruošusi:

  • atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus
  • užregistruoti reikiamus Jūsų duomenis kompensacijai dantų protezavimo paslaugoms gauti
  • suteikti nemokamas dantų protezavimo paslaugas

Kartu visada rasime sprendimą geresnei Jūsų savijautai užtikrinti!

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!