I-V: 7:00 - 20:00
Klausk gydytojo 1

2023-01-20

Specialistai ragina suskubti skiepytis, nes užsikrėsti erkių platinamomis ligomis galima net žiemą

Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinio šeimos gydytoja, vyresnioji ordinatorė Edita Matonė su LRT.lt portalo skaitytojais dalijasi įžvalgomis apie uždelstą Laimo ligą, jos sukeltas lėtines komplikacijas ir kviečia pasiskiepyti nuo erkinio encefalito – dabar pats tinkamiausias laikas.

„<…> Blogiausia, kai Laimo liga būna laiku nepastebėta: pradžia netipiška, nes neatsiranda bėrimo, arba žmogus į jį nekreipia dėmesio, nepastebi. Kai liga progresuoja, atsiranda lėtinių komplikacijų, pavyzdžiui, sąnarių skausmai. Žmogus mina gydytojų kabinetų slenksčius, o diagnozės vis nepavyksta nustatyti. Čia ir yra didžiausia problema – nuolatinis skausmas žmogų labai vargina ir kankina. Prisideda ir nežinia, kuo serga… Tai, jeigu būtų pavykę išvengti užsikrėtimo, tarkime, pasiskiepijus, žmogaus gyvenimo kokybė tikrai būtų geresnė“, – savo mintimis pasidalino Kauno miesto poliklinikos šeimos gydytoja Edita Matonė.

Plačiau: https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1870756/specialistai-ragina-suskubti-skiepytis-nes-uzsikresti-erkiu-platinamomis-ligomis-galima-net-ziema

 

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!