I-V: 7:00 - 20:00
koliazai

2022-12-07

Gruodžio 5 d. vyko metinis LEAN veiklų aptarimas: teigiamas efektas KMP veiklai jau yra akivaizdus

Siekiant efektyvinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo procesus, 2021 m. Kauno miesto poliklinikoje (KMP) buvo pradėti diegti LEAN vadybos metodai, kurių tikslas – sukurti daugiau vertės vartotojui (pacientui ir darbuotojui) naudojant mažiau resursų (laiko, žmonių darbo, įrengimų, medžiagų, lėšų ir t.t.), t.y. šalinant vertės nekuriančias veiklas.

2022 m. gruodžio 5 d. Dainavos padalinio Jaunimo centro salėje vyko metinis LEAN veiklų aptarimas, kurio metu KMP įvairių skyrių vadovai, slaugos administratorės pasidalino gerosiomis praktikomis, pasiektais rezultatais ir galimais planais bei iššūkiais kitiems metams. Po vienerių metų darbo galime pasidžiaugti, kad teigiamas efektas KMP veiklai jau yra akivaizdus.

Motyvuojantį ir įkvepiantį sveikinimo žodį tarė KMP direktorius Paulius Kibiša ir pasidžiaugė, kad LEAN metodų taikymas poliklinikoje po vienerių metų darbo jau duoda akivaizdžią naudą. „Visi rodikliai, kuriuos skaičiavome visus metus, turi teigiamas tendencijas: neatvykstančių pacientų skaičius mažėja, gydytojų tinklelio užimtumas didėja, trečią mėnesį iš eilės prisirašiusių pacientų skaičius ne mažėja, o didėja“, – sako P. Kibiša.

LEAN sistemos diegimo KMP iniciatorė direktoriaus pavaduotoja kokybės valdymui Loreta Marmienė pasidalijo įžvalgomis apie tai, su kokiais iššūkiais susiduriame kasdienybėje ir pasidžiaugė, kad 2022 metais LEAN metodų pagalba mums pavyko įgyvendinti nemažai pokyčių: KMP rodiklių lenta, projektas „Darbas komandoje – šeimos gydytojas, slaugytoja, medicinos registratorė”, slaugytojų funkcijų išgryninimas  ir mokymų planavimas, laboratorijos procedūrinių kabinetų optimizavimas ir kt. „Didžiausia nauda yra tai, kad mes paaugome kaip komanda, tai yra mūsų didžiausia pridėtinė vertė. Atradome naujų bendradarbiavimo sričių. Džiugu, kad pastebime tam tikras problemas, prieš kurias anksčiau galbūt užsimerkdavome ar galvojome, kad neįmanoma to pakeisti.“, – sako L. Marmienė.

„Taip pat turime siekį įtraukti ir daugiau darbuotojų į veiklos gerinimą, todėl drįsčiau kelti tokį ambicingą tikslą, kad kiekvienas darbuotojas per metus pateiktų bent po vieną pasiūlymą, kaip būtų galima pagerinti savo atliekamą darbą. Taip mes turėtume didesnę galimybę dirbti geriau ir lengviau.“, – pabrėžė L.  Marmienė, kalbėdama apie tai, kokius tikslus mes keliame kitiems metams.

„Jūs per metus laiko padarėte pakankamai daug. Dabar svarbu padirbėti nustatant 2023 m. tikslus. Antra – standartizuoti pagrindines veiklas, kurios duotų labai apčiuopiamą rezultatą. Trečia – vidurio  grandies vadovų kompetencijų kėlimas darbui su standartais. Ketvirta – naujų rodiklių lentos. Penkta – ugdymas per problemų sprendimą, tai galėtų būti tikslas 2024 metams. Mano  palinkėjimas – kad visi šie tikslai būtų įgyvendinti kitais metais ir, manau, toliau jums  bus dar lengviau”, – linkėjo KMP darbuotojams LEAN diegti padedantis konsultantas Donatas Kaminskas.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!