I-V: 7:00 - 20:00
Klausk gydytojo 2

2022-11-15

Vaikų ir paauglių nugaros skausmai

Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio gyd. vaikų neurologė Dalia Vedeckienė teigia, kad pagrindinė priežastis, kodėl vaikams gali skaudėti nugarą – per ilgas buvimas sėdimoje ir netaisyklingoje padėtyje (vaikų nugaros raumenys patiria didžiules apkrovas) bei esant blogai laikysenai.

Nuo pradinių klasių vaikui reikia dalį dienos sėdėti mokykliniame suole ir kuo vaikas vyresnis, tuo šis laikas ilgesnis. Paaugliai mokykloje praleidžia apie 5-7 valandas, nemažą dalį šio laiko- sėdimoje padėtyje. Mokykliniai suolai ne visada pritaikyti, kai kurie paaugliai aukštesnio nei vidutinio ūgio.

Po pamokų vaikai užsiima užklasine veikla (piešia, groja ar tiesiog ilgai ruošia pamokas), kurios metu taip pat tenka sėdėti. Kompiuteriniai žaidimai taip pat tampa gyvenimo dalimi.

Tėveliai dažnai išgirdę vaiko nusiskundimą, kad skauda nugarą, priima ne iš karto, nes mano, kad nugaros skausmai – suaugusių prioritetas. Gydytoja rekomenduoja nedelsti, kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją vaikų neurologą.

Konsultuojant vaiką ar paauglį dėl nugaros skausmų, gyd. vaikų neurologai:

  • Vertina skausmo pobūdį, sunkumo laipsnį, atkreipiamas dėmesys į laikyseną.
  • Pagal indikacijas atliekami radiologiniai, laboratoriniai tyrimai, nukreipiama papildomoms konsultacijoms.
  • Vaikams skiriamas fizioterapinis, medikamentinis gydymas, aptariamos fizinio krūvio galimybės.

____________________

Dalia Vedeckienė

Gyd. vaikų neurologė

 Kauno miesto poliklinikos informacija

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!