I-V: 7:00 - 20:00
Klausk gydytojo 5

2022-10-28

Galvos skausmo priežastys: kada reikėtų susirūpinti?

Galvos skausmas – dažniausias simptomas, kuriuo pacientai skundžiasi gyd. neurologui. Kartą per metus galvos skausmą jaučia 80 proc. vyrų ir moterų, o kas ketvirtas žmogus bent kartą per dvi savaites vartoja skausmą malšinančius preparatus. Pasikartojantis galvos skausmas dažnai sukelia stresą, nerimą ir trikdo kasdienę pacientų veiklą. Kokios ligos lemia galvos skausmą ir kada jau reikėtų kreiptis į gydytojus, – pasakoja Kauno miesto poliklinikos Centro padalinio gyd. neurologė Simona Andriuškevičiūtė.

Kokios ligos lemia galvos skausmą?

Įvairios akių, ausų, kaklo, nosies, burnos ir dantų ligos gali būti galvos skausmo priežastis. Jam įtaką daro ir aplinkos veiksniai, tokie kaip nevisavertė mityba, mažas fizinis aktyvumas bei žalingi įpročiai. Labiausiai paplitusi galvos skausmo priežastis – nervinė įtampa. Daugybė suaugusiųjų bent kartą gyvenime yra patyrę įtampos sukeltą galvos skausmą, kuriam būdingi šie simptomai:

  • Galvos, kaklo, pečių raumenų įtampa;
  • Pastovus, spaudžiančio ar veržiančio pobūdžio, nepulsuojantis, nuo lengvo iki vidutinio stiprumo, skausmas abiejose galvos pusėse;
  • Jausmas, lyg galva būtų apjuosta tvirta juosta;
  • Galvos skausmas, kuris dažnai pasikartoja;
  • Galvos skausmas, kuris gali trukti kelias valandas, tačiau neretai užsitęsia iki poros dienų;
  • Galvos skausmas, kuris kyla po emocinio streso ar įtemptos darbo dienos.

Žinoma, galvą skaudėti gali ir dėl rimtesnių neurologinių ligų: kraujo išsiliejimo į smegenis po galvos traumos ar plyšus kraujagyslei, infekcijų (meningito, encefalito), kraujagyslių ligų, navikų. Šiais atvejais, galvos skausmas, kaip simptomas, gali įspėti apie rimtą problemą.

Kada reikia kreiptis į gydytojus?

Galvos skausmas gali būti rimtos ligos simptomas, todėl pacientams rekomenduojame kuo skubiau kreiptis į šeimos gydytoją arba neurologą, jei pajutote labai stiprų, anksčiau nepatirtą galvos skausmą, lydimą pykinimo ar vėmimo, sąmonės sutrikimo, regėjimo pokyčių. Gydytojas, apžiūrėjęs ligonį ir atlikęs tam tikrus tyrimus, gali įvertinti ligos sunkumą bei skirti tinkamą gydymą.

Pasitarti su gydytoju reikėtų ir tuomet, kai įprastas galvos skausmas pasikeitė – kartojasi dažniau nei anksčiau, atsirado po galvos traumos. Užsitęsęs ir nepasiduodantis gydymui įprastiniais skausmą malšinančiais vaistais, skausmas taip pat turėtų būti aptartas su gydytoju ir papildomai ištirtas.

____________________

Simona Andriuškevičiūtė

Gyd. neurologė

Registracija tel. (8 37) 409 222

internetu: http://172.22.0.116/KMPWEB/registracija/

A.Mickevičiaus g. 4, Kaunas (Centro padalinys)

 

Kauno miesto poliklinikos informacija

 

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!