I-V: 7:00 - 20:00
Klausk gydytojo 2

2022-10-14

Dainavos padalinio vaikų alergologė pulmonologė Valda Darginavičienė kviečia konsultacijai!

Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinyje (Pramonės pr. 31, Kaunas) vaikų alergologė pulmonologė Valda Darginavičienė:

  • konsultuoja pacientus, sergančius alerginėmis ir kvėpavimo ligomis
  • atlieka alerginius odos mėginius su įkvepiamaisiais alergenais (namų dulkių erkutės, pelėsiai, gyvūnų plaukai, įvairios žiedadulkės)
  • atlieka alerginius odos mėginius su maisto alergenais (karvės pienas, kiaušinio baltymas, kvietiniai miltai, šokoladas, žuvis, vištiena, riešutai ir kt).
  • atlieka maisto lopo testus su įvairiais maisto produktais vaikams, kurie skundžiasi odos išbėrimais ar virškinimo sutrikimais. Taip pat, tėvai gali patys paruošti ir atnešti produktus, kuriems įtaria tam tikras reakcijas.
  • atlieka lopo testus bazine serija (30 haptenų cheminėms medžiagoms) vaikams nuo 6 metų amžiaus, įtariant kontaktinę alergiją
  • atlieka kvėpavimo funkcijos tyrimus (spirometrija) kvėpavimo ligomis sergantiems vaikams (nuo 5-6 metų amžiaus). Įvertinama plaučių funkcija, gyvybinė plaučių talpa, iškvėpimo funkcijos rodikliai. Šis tyrimas atliekamas įtariant bronchų astmą arba vertinant pokyčius gydymo eigoje. Jei yra bronchų obstrukcijos pakitimai, atliekamas bronchus plečiantis mėginys. Atlikus pilną ištyrimą, diagnozuojama susirgimas ir skiriamas atitinkamas gydymas.

Primename, kad Kauno miesto poliklinikos Laboratorijoje yra galimybė ištirti vaikučius išsamiau, atliekant mokamus alergenų ir jų mišinių tyrimus iš kraujo tyrimus (bendras IgE, įkvepiamų alergenų paletė 35 alergenai ir maisto alergenų paletė 35 alergenai).

Plačiau: http://172.22.0.116/KMPWEB/paslaugos/laboratoriniai-tyrimai/atliekami-tyrimai/

Vaikų alergologė pulmonologė Valda Darginavičienė rekomenduoja kreiptis pas alergologą pulmonologą:

  • esant odos susirgimams, ypač kai pasireiškia niežėjimas, kad nustatyti susirgimo priežastį
  • kai yra užsitęsę sloga, čiaudulys, nosies užgulimas, akių niežulys ir ašarojimas, kosulio priepuoliai
  • kai yra užsitęsęs kosulys, apsunkintas alsavimas ar įvairaus pobūdžio garsai krūtinėje, girdimi kvėpuojant

Pastebėta, kad kasmet daugėja alerginių susirgimų, jaunėja pacientų amžius, todėl yra svarbu kuo anksčiau diagnozuoti ligą ir skirti gydymą. Taikomas ne tik simptominis gydymas, šalinti simptomus, bet taikoma ir specifinė imunoterapija – tai specifinis alergijos gydymas siekiant pašalinti priežastinį veiksnį.

Užsiregistruoti gydytojos konsultacijai galite:
tel. (8 37) 403 900
internetu: http://172.22.0.116/KMPWEB/registracija/
Dainavos padalinys, Pramonės pr. 31, Kaunas

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!