I-V: 7:00 - 20:00
Kruties vezys prevencine

2021-02-23

Pasirūpinkite savimi– pasitikrinkite dėl krūties vėžio laiku!

Mielos moterys,

Kviečiame Jus pasitikrinti NEMOKAMAI pagal Kauno miesto poliklinikoje vykdomą mamografinės patikros dėl krūties vėžio programą! Tyrimai rodo, kad apie 90 proc. pacienčių pasveiksta, jei krūties vėžio diagnozė nustatoma laiku.

KOKIO AMŽIAUS IR KOKIU DAŽNUMU GALIMA NEMOKAMAI PASITIKRINTI?

  • Ši programa suteikia galimybę 50–69 metų moterims,  draustoms privalomuoju sveikatos draudimu, 1 kartą per 2 metus nemokamai atlikti mamografinį tyrimą.

Dėl pasitikrinimo kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

KOKIE TYRIMAI BUS ATLIEKAMI PAGAL KRŪTIES VĖŽIO PREVENCINĘ PROGRAMĄ?

  • Patikros metu moteriai yra atliekamas krūtų rentgenologinis tyrimas (mamografija). Jo tikslas – patikrinti, ar krūtyje neatsirado pakitimų. Mamografija leidžia aptikti krūties vėžį, kurio dar negalima pajusti ar apčiuopti. Kuo anksčiau nustatomas vėžys arba ikivėžiniai pakitimai krūtyje, tuo gydymas yra efektyvesnis.

SVARBU ŽINOTI!

  • Jei moteris nėra krūties vėžio prevencinėje programoje numatyto amžiaus, bet krūtyse pastebėjo bet kokius pakitimus, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją. Atsižvelgdamas į moters amžių ir įvertinęs sveikatos būklę bei rizikos veiksnius, šeimos gydytojas paskirs mamografijos tyrimą.

PRIMENAME!

  • Kauno miesto poliklinikos Dainavos (Pramonės pr. 31, tel. (8 37) 403 900) ir Šančių (A.Juozapavičiaus pr. 72, tel. (8 37) 342 167) padaliniuose krūtų mamografijos tyrimas atliekamas su nauju skaitmeniniu mamografu. Mamografijos tyrimas leidžia aptikti ne tik krūties vėžį, bet ir įvairius krūties pakitimus – cistas, riebalines sankaupas, kalcinatus bei įvairaus pobūdžio navikus ar mažus mazgelius (iki kelių milimetrų dydžio).

Plačiau apie mamografijos tyrimą http://172.22.0.116/KMPWEB/skaitmenine-mamografija/

Nedelskite – aplenkite ligą!

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!