I-V: 7:00 - 20:00
gimdos

2021-01-26

Pasirūpinkite savimi –pasitikrinkite laiku dėl gimdos kaklelio vėžio!

Mielos moterys,

Kviečiame Jus laiku pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti NEMOKAMAI pagal Kauno miesto poliklinikoje vykdomą gimdos kaklelio vėžio prevencinę programą! Apsisaugoti nuo šios ligos įmanoma. Reguliarios gimdos kaklelio patikros ir skiepai – tai būdai, kurie padeda išvengti gimdos kaklelio vėžio.

KOKIO AMŽIAUS IR KOKIU DAŽNUMU GALIMA NEMOKAMAI PASITIKRINTI?

Pagal programą nemokamai tikrinamos 25–60 metų amžiaus moterys, apdraustos privalomuoju sveikatos draudimu, 1 kartą kas 3 metus. Reguliari gimdos kaklelio patikra yra pagrindinė priemonė, siekiant užkirsti kelią šiai klastingai ligai.

Dėl pasitikrinimo kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

KOKIE TYRIMAI BUS ATLIEKAMI PAGAL GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO PREVENCINĘ PROGRAMĄ?

Pagal šią programą Jums bus atliktas PAP testas (gimdos kaklelio citologinis tyrimas). PAP testas – tai nesudėtingas, neskausmingas tyrimas, trunkantis vos kelias minutes, atliekamas siekiant nustatyti, ar yra ikivėžinių pokyčių. Rekomenduojame šį testą atlikti tarp menstruacijų (geriausias laikas – praėjus 10–20 dienų nuo pirmosios menstruacijų dienos). Gavus PAP testo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

KOKIA KITA SVARBI PRIEMONĖ, SUMAŽINANTI RIZIKĄ SUSIRGTI GIMDOS KAKLELIO VĖŽIU?

Mokslininkai įrodė, kad vienas svarbiausių gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnių yra žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija. Geriausia profilaktikos priemonė, apsauganti moteris nuo šio viruso, o kartu ir sumažinanti riziką susirgti, yra vakcina nuo ŽPV. Primename, kad Lietuvoje nuo 2016 m. rugsėjo visos 11 metų mergaitės nemokamai skiepijamos nuo ŽPV infekcijos. Pasiskiepijusios mergaitės ir moterys įgyja imunitetą dažniausiai aptinkamoms žmogaus papilomos viruso (ŽPV) atmainoms. Tačiau šie skiepai neapsaugo nuo visų ŽPV tipų, galinčių sukelti gimdos kaklelio vėžį, todėl ir pasiskiepijusi moteris turėtų nepamiršti tikrintis dėl šios ligos, ypač jeigu jau sulaukė 25 metų.

ATMINKITE!

Gimdos kaklelio vėžys yra antra iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių jaunesnėms nei 45 metų moterims.

SVARBU ŽINOTI!

Jei moteris nėra gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje numatyto amžiaus, bet turi nusiskundimų dėl savo sveikatos,  jai taip pat reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Atsižvelgdamas į moters amžių ir įvertinęs sveikatos būklę, ligos istoriją bei rizikos veiksnius, jis pagal savo kompetenciją paskirs reikiamus tyrimus, o prireikus, – nukreips gydytojo akušerio ginekologo konsultacijai.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!