I-V: 7:00 - 20:00
nedarbingumas izoliacijoje

2020-10-26

Aktuali informacija esantiems izoliacijoje, kai reikalingas nedarbingumas

Jeigu Jums yra paskirta izoliacija dėl COVID-19 ligos, kontakto su sergančiu COVID-19 liga arba atvykote (grįžote) iš paveiktos šalies ir turite izoliuotis, kad gauti nedarbingumo pažymėjimą, Jums reikia:

  1. Užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa  ir laukti NVSC specialistų skambučio izoliacijoje. Išlikite kantrūs, gali tekti palaukti ilgiau, nes šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiami, epidemiologinė diagnostika.
  2. NVSC specialistai, įvertinę Jūsų anketos duomenis, informuos gydymo įstaigą, prie kurios Jūs esate prisirašęs, apie tai, kad Jums nustatytu laikotarpiu privaloma izoliacija.
  3. Jūsų šeimos gydytojas nedarbingumo pažymėjimą galės išrašyti tik tada, kai gaus iš NVSC pažymą. Gali tekti palaukti ilgiau nei tris dienas, todėl prašome Jūsų sąmoningumo ir kantrybės laukiant. Atminkite, kad nedarbingumo pažymėjimai gali būti išduodami ir atgaline data.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!