I-V: 7:00 - 20:00
REGISTRUOKITĖS 1

2020-08-14

Kviečiame asmenis, kurie neskiepyti, nepersirgę tymais ar nežino, ar turi imunitetą šiam susirgimui, pasiskiepyti MMR vakcina!

Kaip žinia, 2019 m. Kaune ir Kauno rajone fiksuotas tymų protrūkis. Akivaizdu, kad tam turėjo reikšmės nepakankamas skiepijimo lygis. Kaip teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas S. Čaplinskas, įrodyta, kad Covid-19 turi panašumų su tymais. Statistika rodo, kad pasaulinę pandemiją sukėlusiu koronavirusu vaikai serga rečiau, o jų ligos forma daug lengvesnė nei vyresnių žmonių. Siekdami išsiaiškinti to priežastis, lietuvių ir kurdų mokslininkai iškėlė hipotezę, kad mažesnį vaikų sergamumą gali lemti rutininiai vaikystės skiepai nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės (MMR vakcina).

Manoma, kad tymų ir Covid-19 panašumas gali paskatinti kryžminį skiepo nuo tymų ir Covid-19  reaktyvumą.

Rudenį galima antroji Covid-19 banga. Rekomenduojame suaugusiesiems, kurie neskiepyti, nepersirgę tymais ar nežino, ar turi imunitetą šiam susirgimui, savo iniciatyva pasiskiepyti kombinuota MMR (tymų, raudonukės, kiaulytės) vakcina.

Kauno miesto poliklinikoje skiepijame MMRVaxpro vakcina. Skiepo nuo tymų (vakcinos) kaina 16,80 Eur. Paskiepijimo paslauga (injekcija į odą) 2,30 Eur.

Dėl skiepijimo prašome kreiptis į savo šeimos arba vidaus ligų (profilaktikos) gydytoją.

Primename, kad valstybės biudžeto lėšomis nuo tymų nemokamai skiepijami vaikai – 15–16 mėn. (viena dozė) ir sulaukę 6–7 metų (antra dozė).

 

Plačiau apie panašumus tarp koronaviruso ir tymų bei raudonukės virusų:

https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/11/1198074/mokslininkai-vaikystes-skiepai-gali-apsaugoti-vaikus-nuo-covid-19

https://kauno.diena.lt/naujienos/sveikata/sveikata/s-caplinskas-irodyta-kad-covid-19-turi-panasumu-su-tymais-968483

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!