I-V: 7:00 - 20:00
3135ca36e1a6f93d21f139a665c2190c

2019-01-24

Kaip apsisaugoti nuo gripo? Ir ką daryti jau susirgus gripu?

Kaip apsisaugoti nuo gripo?

Labai svarbu vengti kontakto su sergančiu ir didelio žmonių susibūrimo,  nešiokite vienkartines kaukes ir jas dažnai pakeiskite, plaukite rankas, vėdinkite kambarius nors trumpam atidarius langą. Daugiau pabūkite gryname ore, pasivaikščiokite, bet neperkaiskite ir neparšalkite, pasirinkite tinkamus orui rūbus ir avalynę. Gripo epidemijos metu dažniau plaukite rankas, galima su dezinfekuojančiais skysčiais nuvalyti durų rankenas, stalus, vienkartines nosinaites panaudokime tik kartą.

Kaip atpažinti, kad tai –  gripas?

Gripas prasideda labai ūmiai. Užsikrėtęs gripu žmogus jau po kelių valandų pajunta šaltkrėtį, galvos, raumenų skausmą, atsiranda silpnumas, nuovargis, krūtinės skausmas. Slogos, gerklės skausmo iš pradžių gali ir nebūti, tik vėliau gali atsirasti kosulys, sloga, gerklės skausmas. Kauno miesto poliklinikoje gripo virusą galima nustatyti per 10 minučių atlikus specialų tyrimą su gripo analizatoriumi. Tyrimui nereikia kraujo, yra paimamas nosiaryklės sekretas. Šis testas padeda greitai ir tiksliai nustatyti gripo viruso tipą.

Ką daryti susirgus gripu?

Daugelis žmonių, užsikrėtusių gripu, pasveiksta maždaug po savaitės ir be jokio specialaus gydymo, tik užtenka pakilus temperatūrai virš 38o išgerti temperatūrą mažinančių vaistų ir  gerti daug skysčių. Pajutus gripo simptomus, derėtų  likti namie ir pagulėti. Būtinai apsilankykite pas gydytoją, jei negerėja savijauta, kelias dienas laikosi aukšta temperatūra, laukiatės kūdikio, sergate lėtinėmis ligoms (bronchų astma, cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos), esate vyresnis nei 65 metų. Jums gydytojas nustatys, ar sergate gripu, ar nėra komplikacijų ir paskirs gydymą.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!